Головна » Статті » Мої статті

Ризики на ринку форекс

Як ми знаємо, валютна торгівля на ринку Форекс, будучи мабуть самим високоприбутковим з легальних способів отримання доходів, є і найбільш високоризикових. Безумовно, це не заважає професійним трейдерам отримувати високі і стабільно зростаючі доходи від валютних операцій. Однак саме розуміння всіх можливих ризиків і вміння убезпечити себе від них і є однією з двох найважливіших складових успішної роботи валютного трейдера. Саме про ці ризики сьогодні і піде мова.

Форекс ризик заміщення

Виникає в тому випадку, коли коли фінансовий портфель однієї зі сторін банку виявляється незбалансованим через неспроможності (банкрутства) останнього). Для відновлення балансу портфеля необхідно укладати нові угоди.

Форекс ризик розрахунковий

Може виникати в разі, коли не враховується різниця в годинних поясах. Одна і та ж національна валюта може надаватися предметом торгівлі в різний час. Наприклад, австралійський і новозеландський долари зараховуються першими, за ними слід японська ієна, потім європейські валюти і, нарешті, долар США. Через це вироблений однією стороною платіж може бути отриманий стороною, яка оголосила про свою неспроможність після його отримання, але до проведення нею власного платежу.

Таким чином, оцінюючи кредитний ризик в інтернет-трейдингу, важливо враховувати не тільки ринкові ціни, а й потенційні ризики валютних портфелів. Такі ризики можна виявляти протягом всього часу існування відкритої позиції за допомогою аналізу ймовірностей. Технічні можливості для цього на сьогоднішній день досить широкі і з кожним роком продовжують удосконалюватися, в тому числі, і для управління кредитними ризиками. Кредитні лінії легко контролюються, а крім того, для управління ризиками трейдери використовують введені в 90-х роках на валютних біржах «системи відповідності». Для використання такої системи контролю трейдер вводить кредитний ліміт для однієї зі сторін, і протягом торгової сесії дана кредитна лінія контролюється автоматично. У випадках досягнення ліміту дилинг з цією стороною припиняється, а після закриття угоди кредитна лінія повертається на вихідний рівень.

Форекс ризик політичний

Цей ризик пов'язаний з втручанням урядів в роботу фінансових ринків. У теорії цей вид ризиків має місце для всіх валютних інструментів. Однак на практиці можна з упевненістю говорити, що до валютних ф'ючерсах він не відноситься, оскільки всі основні валютні ф'ючерсні ринки знаходяться в Сполучених Штатах Америки. Але, не дивлячись на це, важливо враховувати і цей вид ризиків і вживати необхідних заходів для його мінімізації з урахуванням можливих адміністративних обмежень, здатних вплинути на позиції трейдера на ринку Форекс.

Форекс ризик контрагентний

Ризик контрагента (або партнерський ризик) включає себе сукупність ризиків, що виникають у разі невиконання контрагентом своїх договірних зобов'язань по виконанню угод. При відкритті будь-якої позиції є небезпека невиконання партнером по угоді своїх зобов'язань, які він на себе бере під час укладання угоди. Іншими словами, продана іншій стороні угоди валюта може не повернутися. Будь-який учасник ринку, будь то банк, брокерська компанія або приватний трейдер, повинен об'єктивно оцінювати рівень кредитного ризику контрагентів перед укладенням з ними угод, здатних привести до істотних збитків. Необхідно розуміти, що час і ціна виконання угоди у різних контрагентів залежать від великої кількості умов, в числі яких і якість сервісів в періоди високої волатильності ринку, про що бажано мати у своєму розпорядженні максимально повну інформацію Доначала торгівлі.

Форекс ризик ліквідності

Даний ризик виникає у випадках урядового втручання в роботу ринку в зв'язку з такими причинами як: валютний дефіцит, посилення контролю над банківською системою, заморожування активів іноземних сторін або війни. У випадках, коли при подібних втручаннях уряд використовує «кризову схему», вплив його обмежень на валютну торгівлю, найчастіше, має велике значення. Неможливість здійснення транзакції через урядового втручання може призвести до банкрутства банку або компанії. Масштаби такого ризику зростають через те, що він охоплює велику кількість великих учасників ринку. Як наслідок, обмеження свободи проведення операцій з тієї чи іншої валютою позначається на її ліквідності. Досить часто валюту, що піддалася страновому ризику, можливо продати через певний проміжок часу, після зняття відповідних обмежень, однак ціна на неї буде зовсім інший.

В даному випадку трейдеру необхідно враховувати ризик подібних обмежень, що впливають на вільний рух національних валют, для того щоб мінімізувати власні можливі ризики.

Ризик кредитного плеча

Як ми знаємо, у валютній торгівлі учасникам ринку є більше кредитне плече, ніж при торгівлі акціями або ф'ючерсами. З кредитним плечем трейдер може отримати більш високий прибуток при меншому коливанні ринку. Кредитне плече дозволяє учаснику ринку збільшити купівельну спроможність свого депозиту при використанні менших обсягів власного капіталу. Однак вкрай важливо пам'ятати, що кредитне плече може збільшувати як прибуток, так і втрати трейдера. У періоди несприятливих ситуацій на ринку або недостатньо високу майстерність валютної торгівлі використання великого кредитного плеча може привести до повної втрати депозиту. Тому, щоб обмежити ризик збитків, трейдер повинен регулярно контролювати залишок на своєму торговому рахунку щодо кожної відкритої позиції.

Форекс ризик операційний

Даний вид ризиків пов'язаний зі збитками через помилки при обробці транзакцій.

 

До операційних ризиків відносяться:

- Помилки при проведенні торговельних операцій;

- Помилки, пов'язані зі складністю продуктів і неспособносью систем боку, здійснює обробку операцій, забезпечити їх достатню надійність (наприклад, обриви зв'язку);

- Помилки при бухгалтерському обліку торгових операцій;

- Помилки в розрахунках за торговельними операціями;

Досить часто при розгляді спірних ситуацій між клієнтами і брокерськими компаніями, що надають їм послуги на ринку Форекс, запити на отримання компенсацій через даного виду ризиків можуть не задовольнятися з різних причин. Тому в процесі торгівлі необхідно брати до уваги і цей фактор.

Форекс ризик примусового закриття

Цей ризик виникає в тих випадках, коли поточний стан торгового рахунку трейдера менше необхідної маржі на підтримку відкритих позицій. При виникненні подібних ситуацій дилер має право на примусове закриття таких позицій без згоди або попереднього повідомлення трейдера. Це правило працює, в тому числі, і в тих випадках, якщо позиція трейдера виявляється правильною і згодом ринок розгорнеться в прибуткову для останнього сторону, зробивши цю позицію трейдера прибутковою.

Категорія: Мої статті | Додав: kostuk (02.07.2016)
Переглядів: 97 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0